PeakOil a Nafta Polska

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Dziś miałem pisać o czymś innym, ale prezes rady nadzorczej nafty polskiej wyprowadził mnie w z równowagi, że o mało nie odgryzłem kierownicy, słuchając go w Trójce.

Temat oczywiście znajomy ale wnioski jakże infantylne. Aż dziwne że to dorosły człowiek!! 🙂

Ropa 130 dolarów.

Przejdźmy do jego tłumaczeń.. (po kolei bo to stała śpiewka)

A wiec cena jest w dolarach i to sie nie przekłada na Europę, bo dolar słabnie a Euro jest silne. Czyżby?? To powiedz Pan Panie ekspert ile kosztuje np w Euro???

Dodatkowo, wszystko to jest wynikiem spekulacji… Jak tylko przy czterokrotnym wzroście cen w Euro, wytłumaczyć spekulacją, że produkcja jest na takim samym poziomie? W w ostatnich miesiącach spada, zamiast iść w górę?

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Czy spekulacją jest też to, że Amerykanie zamiast płacić 70 centów za galon (jak byli przez dekady przyzwyczajeni), teraz płacą prawie 4 dolary??? Spekulacja.

Mówi, że USA mają zapasy benzyny i oleju napędowego na bezpiecznym poziomie? A biedne kraje. Ile teraz kupują ropy, jak jest czterokrotnie wyższa cena? Licytujemy sie z coraz bogatszym krajami o baryłki Panie Ekspert..

Totalne już wygłupienie, to twierdzenie, że mamy przecież wodór jako źródło energii (SIC !!!) i nie ma się czym przejmować, bo w 2015 roku będziemy śmigać samochodami no wodór.

Otóż informuje, że wodór nie jest źródłem energii a nośnikiem energii i trzeba go wyprodukować. Produkuję sie go najczęściej w procesie elektrolizy, czyli z prądu a prąd bierzemy albo z węgla, albo z gazu albo z atomu … Jeżeli mają być źródłem, to gdzie są złoża czystego wodoru?

Już nie wspomnę, że wiara w samochód wodorowy za 7 lat, jest tyle samo warta, co ta w latach 90, że w 2010 roku wyląduje człowiek na Marsie. To może sobie zostawię na kolejny wpis.

Na koniec, powiedział że mamy jeszcze rozwój techniki odwiertów i możemy wiercić głębiej, nawet na kilkanaście tysięcy metrów. Oczywiście nie wspomniał o tym, że możemy sobie wiercić nawet i do środka ziemi, ale ropę znajdziemy tylko w wyznaczonym przez geologie przedziale.

GOD SAVE THE PRESIDENT, jeżeli ma takich doradców jak ekspert z NAFTY POLSKIEJ.

Tagi: , , ,