Ron Paul – Złoty wywiad

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Człowiek jest mądry mądrością innych ludzi. Rzadko kiedy zdarza się geniusz, który odkryje coś nowego, coś odkrywczego. Dlatego uczmy się od innych ludzi i zbierajmy dla siebie ich trud przemyśleń.

Ron Paul w tym wywiadzie oczywiście Ameryki nie odkrywa. To już wszystko zostało kiedyś powiedziane; jednak prezentuje niezwykłe kompendium, tak rzadko słyszane w dzisiejszych czasach.

You need to have flashplayer enabled to watch this Google video

A tu z kolei mówi to samo w oczy Benowi… Ben oczywiście rżnie głupa i twierdzi, że dla niego liczy się tylko krajowe CPI (Consumer Price Indeks), czyli krajowa inflacja. Oczywiście Ben doskonale sobie zdaje sprawę, że każdy wyemitowany dollar i wyeksportowany za granice, kiedyś do niego wróci. Tego jednak nie powie i zasłanie się inflacją krajową…

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Tłumaczenia robi Riddickerr na swojej stronie – DZIĘKI

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

O tym jak bardzo inflacje można manipulować, wspominają nam dwa grosze. Sposoby liczenia inflacji się zmieniają praktycznie co rok.

Wystarczy podać inflację, która przewija się, na różnych serwisach moniturujących poczynania FED. Poniżej tabeleczka z inflacją historyczną, podawaną przez oficjalne źródła oraz inflacja liczona według niezmienionego sposobu jej mierzenia z lat 80.

Oczywiście przekłada się to na korygowanie nominalnego wzrostu PKB. I tak skorygowany PKB inflacją mierzoną tak jak w latach 80 jest zgoła odmienny od oficjalnego.

Oczywiście nie sprawdze, czy John Williams na witrynie www.shadowstats.com się myli. Jednak przeglądając internet coraz więcej można takich informacji znaleźć.

Zobaczymy… Jezeli jest tak źle, jak w kościach czuć, to następne lata zapowiadają sie ciekawie. Warto wtedy trzymac majątek w najtwardszej walucie, czyli nieruchomościach i złocie.

Tagi: , , , ,