Kasa za rudery

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Pod ostatnim wpisem kilku czytelników wyraziło osąd, że program kasa za gruchoty miał znamiona sensu i co lepsze, pomógł w wychodzeniu z kryzysu. Po przespaniu się z tymi opiniami stwierdzam, że rzeczywiście… Myliłem się okrutnie. Kasa za gruchoty to świetny program!!! Jako, że dobre działania trzeba rozwijać i kontynuować mam kolejny cudowny pomysł. Proponuje wprowadzić program Kasa za rudery!!! Program byłby prosty i cudowny w swojej prostocie. Wszystkie domy, które posiadałby certyfikat energetyczny klasy G, F i E kwalifikowały by się do programu. Nawet nie trzeba by było pisać nowego prawa! To dodatkowa oszczędność tego programu. O certyfikatach przeczytaj TU, TU i TU.

 Co należy zrobić, żeby otrzymać pieniądze z programu kasa za rudery? Przede wszystkim należy posiadać dom z certyfikatem energetycznym klasy G, F, bądź E. Następnie należy zgłosić się do urzędu z chęcią uczestnictwa w programie. Urząd wysyła specjalną komisje, która dopilnuje, aby rudera została doszczętnie zniszczona i rozebrana do fundamentów (z fundamentów można wyciąć ekologiczne płyty chodnikowe!!). Koszt rozbiórki pokrywa budżet państwa na mocy programu kasa za rudery.

Po tak przeprowadzonej rozbiórce, komisja sporządza protokół (na ekologicznym, pochodzącym z recyklingu papierze). Protokół uprawnia do dotacji w wysokości 30 procent ceny nowego domu, który szczęśliwiec programu zechce sobie kupić. Nowy dom musi mieć certyfikat energetyczny klasy A, B, C lub D.

Co uda nam się osiągnąć dzięki temu cudownemu programowi? Oto lista korzyści:

  • Powstanie nowy majątek o znacznie większej wartości.
  • Dzięki temu programowi ceny mieszkań wzrosną. Wiele używanych domów zostanie zniszczonych, będą tylko nowe, zatem wszyscy na tym skorzystają, ponieważ wiele osób posiada domy i ich majątek wzrośnie. Co więcej nawet ceny domów używanych z klasą energetyczną F, E, i G wzrosną ponieważ będzie ich po prostu mniej. Zatem dzięki temu programowi, wzrośnie wycena wszystkich domów co powiększy nasze narodowe bogactwo. everybody wins!!
  • Spadnie bezrobocie!!! Ludzie zamiast siedzieć bezczynnie i zastanawiać się co tu produkować będą masowo budowali domy! Gospodarka to naczynia połączone, także wzrost w budownictwie pociągnie ceny i popyt w meblarstwie, materiałach budowlanych… nawet koszt wybudowania kilometra autostrady wzrośnie… znowu wszyscy wygrają!
  • Środowisko naturalne odetchnie z ulgą… będą nowe domy, dzięki którym będzie można zaoszczędzić 100 kwh energii rocznie i plus dodatkowo będziemy mieć źródło ekologicznych chodników ze starych fundamentów!
  • Ruszy akcja kredytowa… nasza największa bolączka, gdyż kupujący już na starcie będzie miał 30 procent wkładu własnego pochodzącego z dotacji!
  • Kto wie co przyniesie przyszłość.. jak się gospodarkę rozkręci tą metodą to być może już za 5 lat będziemy na Marsie.

To będzie świetny program.. Uważam, że politycy, którzy zwlekają z wprowadzeniem tej świetnej polityki powinni być postawieni przed trybunałem stanu za zdradę interesu narodowego!

Co do mnie to mam w zanadrzu jeszcze kilka innych pomysłów, co jeszcze możemy zniszczyć, żebyśmy byli bogatsi. Olé!!!

Tagi: