Goldman Sachs pozwany

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Goldman Sachs, jeden z największych banków w USA  i ten który jest uznawany za głównego propagatora CDO, czyli pakowania śmieci w ładne opakowania i sprzedawania ich jako cudo finansowej inżynierii został pozwany przez SEC, czyli odpowiednik polskiego KNF. Nie wiem co się stało w tym SEC, chyba sobie wzięli na poważnie przesłuchanie w kongresie, gdzie wyzwano ich od małych chłopców przy okazji akcji z Madoffem.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Gdzie Harry Markopolos, księgowy z przypadku, miał okazję przed kongresem powiedzieć, że SEC nie potrafiłby znaleźć pierwszej bazy na boisku baseballowym, a co dopiero jakieś oszustwo.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Teraz ten sam SEC pozywa Goldmana, czyli szpice amerykańskiej oligarchii. Jeszcze nie tak dawno prezes Goldmana głosił, że krzewi dzieło Boże, a teraz takie dołki pod nim kopią.

Musi się mocno kotłować, skoro takie działania są odpalane i powiedzmy sobie szczerze, na troche mglistych argumentach. Nierzetelne informowanie klientów oraz wprowadzanie ich w błąd. To chyba jednak jedyne oskarżenia na jakie sobie można pozwolić, gdyż kradzież w bankach własnie na tym polega. Wszytko inne jest zgodnie z prawem.

Na znak że to nie przelewki akcje Goldmana wykonały tak zwany SLUMP:

Ostatecznie może się jeszcze okazać że Goldman grał na spadek swoich własnych akcji i musiał jakoś swoje kontrakty zamknąć 😉 A na wywołanie spadków nie ma nic lepszego niż proces w sądzie o oszustwa 😀

Tagi: