Skandal !!! Mega przekręt !! Czyli dzieci NEO na tropie afery milenium

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Nie wiem czy szanowni czytelnicy wiedzą, ale po internecie przesuwa się kolejna fala ekscytacji rzekomym przekrętem, który ma polegać na „oddaniu w obce ręce gazu za bezcen”. Tym razem zapalnikiem był artykuł na onecie napisany w stylu pierwszego artykułu na salonie.  Wybuch ja zwykle nastąpił na wykop.pl :

Skandal !!! Nasze władze oddają prawie za darmo polskie złoża gazu Amerykanom

Zniknięty tekst z Onetu. I nie tylko

Władze sprzedały amerykańskim koncernom gaz łupkowy za bezcen

Te linki spowodowały niesamowitą lawine odnośników do mojego wpisu na ten temat:

Łupki a łupienie Polski

Z różnych for, blogów, samego wykopu, maili etc.  Wszedłem sobie na niektóre linki i tylu przekleństw, złości i chęci chwytania za kosy dawno nie widziałem 🙂

Tym razem skandal wybuchł dodatkowo z tego faktu, że rzeczony artykuł na onecie zniknął. Tłum nie przyjmuje do wiadomości, że zniknął, gdyż były w nim same bzdury, lecz dlatego, że układ zataja kradzież stulecia.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Jakoś nikt nie chce czytać prawa górniczego, oraz zauważyć prostego faktu że:

  • Kopaliny były, są i będą państwowe
  • Sprzedaje się poprzez pobieranie opłat za użytkowanie górnicze, opłat eksploatacyjnych, opłat koncesyjnych, nakładania akcyzy i innych podatków
  • Licencje sa czasowe,
  • Gaz wydobyty w Polsce, jest sprzedawany polskim sieciom przesyłowym, bo niby komu ma być sprzedwany?? Cysternami ma być wożony do USA?
  • Cena jest regulowana
  • Państwo tworzy system prawny i może w dowolnej chwili wycisnąć z każdej branży każde dostępne pieniądze. Prawo energetyczne w Polsce trzyma firmy na bardzo krótkiej smyczy i może z nimi zrobić praktycznie wszystko na mocy chociażby art 23.

Oczywiście tak jak w każdym działaniu na styku prywatno-publicznym istnieje ryzyko korupcji i tutaj to ryzyko również występuje w szczególności w urzędzie URE lub w osobie głównego geologa kraju. To ryzyko to oczywiście niebezpieczeństwo, że owe opłaty czy podatki mogą być za niskie. Ale tu również niespodzianka.. Sprawozdania spółek działających w Polsce są publiczne i można dowolnie analizować sobie renotwność działalności ich na naszym terenie.

Ale po co szukamy tego ryzyka za kilkanaście lat kiedy być może będziemy ten gaz wydobywać? To ryzyko już teraz jest obecne w energetyce. Ciekawe gdzie Ci interentowi detektywi są, jak są ustalane taryfy na ceny energii elektrycznej!?! czy czasami tam nie sprzedaje się Ojczyzny za bezcen?

Tak jak dzieci NEO są z jednej strony za radykalnym liberalizmem, który sprowadza się do anarchokapitalizmu, tak teraz krzyczą, że kopalnie gazu mają być państwowe.. Doprawdy trudno nadążyć za dzisiejszą młodzieżą. Gdy zabawa w energetycznego Sherloka Holmsa dzieciom NEO się znudzi, to idą potańczyć :

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Prosze mi wybaczyć ten końcowy żart 🙂 Po żałobie trzeba trochę odreagować 😉

Tagi: ,