Śmierć Policjanta

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

USA to światowy hegemon. Nie piszę tego w pejoratywnej tonacji. Zawsze jest jakiś hegemon. Dlatego stety bądź niestety ten policjant dziś umiera, gdy polityka utrzymywania stabilizacji na bliskim wschodzie na naszych oczach właśnie się zapada.

Amerykanie maja coś takiego jak USAID. Wszystkim się to oczywiscie kojarzy z zrzutami worków ryżu dla głodujących wiosek w Wietnamie czy Somali, jednak to nie do końca jest prawda. Na 4,9 mld dolarów pomocy przekazanej w 2009 roku dla bliskiego wschodu 4 miliardy to pomoc poprzez przekazanie uzbrojenia czyli czołgów, karabinów, rakiet etc. Kliknij aby powiekszyć

Jest tajemnicą poliszynela, że dyktatorzy w Egpicie, Arabii Saudyjskiej, Jordani są utrzymywani przez USA na potrzeby stabilizacji, konkretenie stabilizacji istnienia państwa Izrael. Izrael mógłby w zasadzie być 51 stanem USA gdyby mocno pociągnął za swoje sznurki w Waszyngtonie. To kolejna tajemnica poliszynela, że elita władzy w USA to Żydzi. Warto poczytać w tym miejscu Henrego Kissingera, sekretarza stanu, notabene też Żyda, który opisywał, jak podczas wojny Yom Kippur kongresmeni amerykańcy zgłaszali się do punktów werbunkowych armii, żeby ich wysłać na egipski front !

W tych okolicznościa przyrody USA organizowało pokój dla Izraela. Wiadomo.. chcesz pokoju, szykuj sie do wojny, stąd Izrael jest taką potęgą militarną na bliskim wschodzie. Transfer technologii wojskowych z USA płynął nieprzerwanie, a Żydzi to pojetny naród i wydaje się, że w tej materii zdążyli już przegonić mistrza.

Matematyka jest bezlitosna. Na niecałe 8 mln Żydów przypada koło 200 milionów wrogo nastawionych Arabów. Jeszcze do niedawna Żydzi nie specjalnie się tym przejmowali. Z ich przewagą technologiczną w razie jakiegokolwiek pospolitego ruszenia przeciwko Izraelowi byli w stanie bardzo szybko przegonić tłum z pałkami z powrotem do jaskiń. Jednak sytuacja się zmienia. Zmienia się właśnie poprzez Egipt.

Żeby trzymać klocki w jako takim porządku dyktatorzy potrzebują armię. Słynne amerykańskie powiedzenie, że „Być może to sukinsyny, ale za to nasze sukinsyny” ma swoją cenę. Dyktaturę buduje się na wojsku, stąd wojsko musi być silne. Żeby trzymać społeczeństwo egpiskie w ryzach USA słało do Egpitu 1,5 mld dolarów w broni.. i to broni dosyć nowoczesnej. To już nie stary radziecki złom, z którym Izrael może sobie łatwo poradzić. Sukinsyny się cenią.

USA staneło więc w rozkroku. Z jednej strony finansuje Izrael, z drugiej ich „wrogów”. Dziwna to polityka i chyba już sie nawet w Waszyngtonie zastanawiają jak oni doszli do tego miejsca. Zestawienie strutury pomocy poniżej mówi samo za siebie co do charakteru wsparcia (dane z mln $):

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Za alphaville

Można sobie przestudiować tabelki lub cały raport o pomocy USA. Trudno znaleźć kraj na świecie, w którym nie jest prowadzona tego rodzaju gra.

Sukinsyny oprócz wojska chcą się również dorobić. Majątek Mubaraka szacowany jest na 40 milardów dolarów. Może sobie kupić teraz facebooka i na politycznej emeryturze wypić zdrowie USA.

Żydzi są bardzo pragmatyczni, jednak mają jednego hopla. Jest nim pragnienie życia na ziemi świętej, na ziemi ich przodków. Gdy rozważano miejsce na stworzenie państwa żydowskiego na początku XX wieku poważnie rozpatrywano Madagaskar. Z ich głębokimi kieszeniami bez problemu mogliby wykupić ten niezamieszkały prawie ląd od ówczesnych Francuzów. Mieli by tak samo ciepło i ile mniej problemów z sąsiadami!

Na Bliskim Wschodzie sytuacja byłaby o wiele jaśniejsza… Może nie prosta, ale klarowna.

USA podejmuje się rozwiązywania bliskowschodniej układanki od końca II wojny światowej. Przy pomocy marchewki (Egipt, Jordania, KSA, Pakistan) i kija (Irak, Iran, Afganistan). Wraz z rozszerzaniem się zamieszek na okolice min do Jordani (500 mln $ pomocy) gra w dobrego i złego policjanta przestaje działać. Sprawdza się tu powiedzenie informatyków. System musi być prosty… inaczej się zawiesi.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video