Hiper wyzysk

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Są takie rzeczy, które sie filozofom nie śniły. Nie tak dawno opisywaliśmy dotowanie start-up’u serwisu dla kotów za ok 600 000 pln (tak jakby Nasza-Klasa albo Allegro potrzebowały dotacji, żeby zaistnieć). Dziś popychamy granicę jeszcze dalej. Hiperwyzysk.pl. Strona będąca platformą do anonimowego donosicielstwa, a w zasadzie do anonimowego wylewania żali wystartowała. Kwota dofinansowania 745 357 Pln co stanowi 100% kosztów projektu (prawdopodobnie łączna kwota dotacji to 2 245 000 pln – jeszcze nie potwierdzona informacja).

O co chodzi? Jeżeli jakikolwiek pracownik jakiegokolwiek sklepu ma jakieś zastrzeżenia co do charakteru pracy, traktowania przez pracodawcę lub innych niedogodnień, może anonimowo lub pod nazwiskiem napisać skargę na stronie z zaznaczeniem o jaki sklep chodzi. Nawet google maps jest zaprzęgnięte do lokalizowania wrednych wyzyskiwaczy.

Działa to mniej więcej jak w Misiu.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Jakie są przykładowe wpisy:

Stokrotka

Jak się wchodzi wieczorem lub przed 13.00 do sklepu widać zmęczone pracownice przy kasie, które nie mają siły być miłe. Na terenie sklepu nie ma pracowników, którzy pomogą klientowi. Osobiście muszę poświęcić sporo czasu żeby znaleźć towar którego szukam. Do Stokrotki chodzę bo są ciekawe promocje jak również wiele towarów jest tańszych niż w innych sklepach. Rozwiązanie – zwiększyć ilość kasjerek oraz pracowników będących na terenie sklepu do udzielania informacji i układania (donoszenia) brakującego towaru. Może kadra kierownicza powinna być wymieniona bo to ona odpowiada za właściwą organizację pracy.

Matmax

Dzień dobry, Jestem klientem Castoramy, dla niej utrzymuje czystość firma MatMax. Pracuje tam moja znajoma i powiedziała mi, że większość ludzi z jej firmy pracuje tutaj na czarno na żądanie pracodawcy (groził „zwolnieniem”) oraz nie wypłaca regularnie pensji tylko raz na jakiś czas przyjeżdza i daje im w kopertach śmieszne sumy obiecując, że kolejnym razem ureguluje różnice

Tesco

głównym problemem jest mobbing i zastraszanie. niekompetentne kierownictwo wraz z dyrekcją na czele, szukanie haków na pracownika, zastępowanie doświadczonych pracowników „swoimi” najczęściej rodziną. nepotyzm w całej krasie

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Wydminy – mały sklepik

Od kilkunastu lat w Gminie Wydminy prosperuje sklep który ma 3 właścicieli i 5 pracownic dziewczyny pracują tam nadliczbowo nie otrzymując za to wynagrodzenia, nie przysługuje też im urlop wypoczynkowy w normalnym wymiarze.

mam nadzieje że ktoś się tym zainteresuje!!!

To co mamy powyżej, to obraz bezwolnego społeczeństwa i pielęgnację tego stanu rzeczy przez hiperwyzysk.pl.

Rozwiązania są proste. Jeżeli coś Ci nie pasuje w pracy to:

– Idę z tym do sądu, przedstawiam dowody i słucham wyroku,

– Wypowiadam umowę pracodawcy i zajmuję się czymś innym.

Nie ma innych metod w świecie dorosłych ludzi. Anonimowe szkalowanie firm i to jeszcze dotowane przez UE, nic tylko konserwuje mentalność przedszkolaka. Coś mi się nie podoba – biegnę do Pani naskarżyć. To definicyjne Gombrowiczowskie upupianie narodu.

Ciekawe jak rzeczone firmy na to zareagują. Pewnie zignorują, bo co zrobią? Zaskarżą solidarność, że odpaliła forum dla frustratów za 750k dotacji z publicznych pieniędzy?

Ciekawa jest sama definicja wyzysku. Wiki podaje, że wyzysk to występek polegający na wykorzystaniu przymusowego położenia innej osoby i zawarciu z nią umowy, nakładając na nią obowiązek świadczenia niewspółmiernego z świadczeniem własnym.

W Wiki jednak nie piszą, że umowa, jest umową dobrowolną i jak się komuś nie podoba, to może w każdej chwili zrezygnować z bycia wyzyskiwanym. Znamienne jest to, że definicja wyzysku jest tylko w języku polskim, niemieckim i rosyjskim. Czyżby w innych krajach nie mieli problemów z bycia dobrowolnie wyzyskiwanym?

Ja tu jednak widzę inny prawdziwy hiper wyzysk. Hiper wyzyskiem jest właśnie ta strona, gdzie wyzyskiwanym jest podatnik. Dokładnie na 745 357 pln. I o tym wyzysku im na tej stronie doniosę.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video