Hipo Krytyka Polityczna

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Krytyka Polityczna, lewicowy think tank (może tylko tank???), latarnia morska wśród prawicowego i liberalnego sztormu. Ba. Jest nawet azymutem dla lewicowego SLD, który pobłądził w meandrach ław sejmowych zbaczając z jedynego słusznego kierunku pomocy innym za pieniądze jeszcze innych. Krytyka Polityczna, dziecko Sławomira Sierakowskiego, który uwielbia z narcystycznym uniesieniu z nad dymka papierosowego zachwycać się cytatami z XIX wiecznych filozofów wskazujących na wyższość socjalizmu nad kapitalizmem. Krytyka polityczna, stowarzyszenie będące wojownikiem w walce z wyzyskiem oraz dyskryminacją. Krytyka, która walczy o godne płace ludzi pracy. Otóż ta krytyka ma swoją knajpę i szuka kelnerów.

Czy oferuje godne zarobki? Czy oferuje stabilne zatrudnienie? Czy oferuje etat, który według ustawy należy się w tym przypadku jak psu zupa. Otóż nie. Oferuje umowę na zlecenie i dobrą atmosferę… Hahaha A ile to się naczytałem lewicowych publicystów, że uśmiechu prezesa człowiek do garnka nie włoży.. a tu proszę.. Element zachęty do pracy przy nalewaniu piwa dla kawiarnianych, z dotacyjnej łaski, filozofów lewicy.

A z dotacyjnej łaski dlatego, albowiem knajpa Krytyki Politycznej działa na preferencyjnie niskim od miasta czynszu.. Dlaczego niższym? Bo prowadzi działalność kulturalną. Krótko mówiąc, min okoliczne knajpy składają się w podatkach na to, żeby Krytyka Polityczna miała wobec nich przewagę konkurencyjną!

Mimo jednak jawnej dyskryminacji innych knajp (w końcu albo każdy ma niski czynsz albo nikt – czy to się nie wpisuje w politykę antydyskryminacyjną ??? ) Knajpa Krytyki ledwo zipie. Jak pisze hipokrytyk Jaś Kapela

„Oczywiście możemy podnieść ceny piwa, zatrudnić wszystkich na etaty, a następnie zbankrutować, to rzeczywiście byłoby prawdziwie lewicowe”

Dyskusję zamieszczam poniżej.. Można się z niej dowiedzieć wiele ciekawych wątków. Otóż w knajpie krytyki można „dostać za darmo” książeczki lewicowe wprost z pod pióra lewicowych mędrców tego think tanku (tanku?). Myliłby się jednak ten, że owe książeczki są finansowane z marży realizowanej na sprzedaży kawy. Finansowane są z środków ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego. Mimo tego, nie stać Krytyki, żeby zatrudnić ludzi na etat.. Tak jak postulują to od lat.

Jaś Kapela tłumaczy się, że przecież jak on pracował to przez 2 lata nie widział żadnej umowy, „a te >>studenciaki<< mają ją (umowę zlecenie – AD) praktycznie za nic”…. Za pracę Jasiu, za pracę. Mało tego, charakter pracy kelnera wyczerpuje warunki obligatoryjnego zawierania z nim umowy o pracę.. A więc etat, a nie kombinowanie umową zlecenie. Jeszcze tego brakowało, żeby Państwowa Inspekcja Pracy pogoniła tych pożal się boże przedsiębiorców za wyzysk… Normalnie, aż mnie kusi, że zgłosić to na hiperwyzysk.pl. W końcu mogą na coś się przydać te unijne bzdury.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Mimo preferencyjnego czynszu, rozdawania w kawiarni darmowych książek finansowanych przez państwo oraz liderów lansujących się w mediach; Krytyki Politycznej nie stać na legalne zatrudnienie kelnerów. Jak ich nie stać, to niech bankrutują… przecież powtarzają to na swoich stronach od lat…. Ale przecież

Dyskusja poniżej:

 

Komentarz muzyczny do tej Hipo Krytyki może być tylko jeden

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

HT Trystero