O Blogu

Witaj na Prologos, miejscu gdzie zaczynają się myśli nierozpoczęte w głównych mediach. Omijaj rafy pychy, ale myśl śmiało. Nie bądź łatwowierny i punktuj brak logiki w komentarzach.

Dlaczego nazwa „Prologos”?

Ponieważ znajdujemy się w okresie wyczekiwania na czas w którym będą następowały rozliczenia. Ogromne napięcia pomiędzy krajami importującymi i zadłużającymi się, a krajami eksportującymi i udzielających finansowania importerom nie mogą trwać w nieskończoność. Jest praktycznie niemożliwym, żeby powstałe napięcia zniwelować bez zamieszek społecznych, bankructw długów państwowych czy zniszczenia lokalnych walut z dolarem na czele. Prologos, bo znajdujemy się w wstępnym etapie tej tragedii i warto o nim rozmawiać, przygotowując się na to co nastąpi.

Przedruk

Przedruk niewielkich fragmentów tekstu opublikowanego na tej stronie jest dozwolony, pod warunkiem przypisania autorstwa i linku do strony.

Regularny i obszerny przedruk on-line jest niedozwolony. Nieautoryzowane użycie materiału opublikowanego na stronie www.adamduda.pl jest naruszeniem prawa autorskiego.

Jakiekolwiek wykorzystywanie treści zamieszczanych na serwisie www.adamduda.pl, czy to w postaci linku, czy przedruków lub cytatów przez przedsiębiorstwa zajmujące się działalnością publicystyczną, bez zgody autora, jest niedozwolone.

Komentarze

Komentarze, które nie spełniają ogólnie przyjętej netykiety, będą usuwane.

Niektóre komentarze trafiają do moderacji, przez skrypt antyspamowy. W szczególności nowi użytkownicy oraz posty zawierające więcej niż dwa linki wymagają ręcznego zatwierdzenia. Cierpliwości, wszystko się pojawi.

Reklamy

Na blogu pojawiają się reklamy Adsense. Zdecydowałem się na reklamy typu „per click” ponieważ sadzę, że są najmniej inwazyjne. Jeżeli jest możliwość, to dobieram kolory maksymalnie wtapiające się w tło i ogólny design strony, ponieważ sądzę, że jak kogoś to zainteresuje to kliknie. Natomiast błyski na ekranie zawsze powodują agresje czytelnika i zniechęcenie do strony, a już do zajrzenia w treść reklamowaną, tym bardziej.

Disclaimer

Nie jestem zarejestrowanym doradcą finansowym w Polsce. Treści prezentowane na stronie służą wyłącznie celom edukacyjno-informacyjnym. W żadnym wypadku nie mogą być traktowane jako porada inwestycyjna.

komentarzy 21 do wpisu “O Blogu”

 1. a slyszales tą piosenkę o ropie? http://pl.youtube.com/watch?v=cNBvzZeUIG4

 2. Czy zauważasz tu jakieś niezgodnościu pana niezależnego analityka? http://www.gazetafinansowa.pl/?d=gielda&id=1813

 3. Kilka

  Autor wskazuje że ceny rosną bo prezesi firm naftowych zarabiają coraz więcej co jest oczywiście manipulacją.

  Autor pisze że znaleźli ropę w brazyli i że ceny powinny spadać, ale nie informuje że przeciętny czas uruchomienia pola to 7 lat przy znanej technologi. nowo odkryte pola są tak głęboko pod wodą i dodatkowo przykrywa go 2 km mieszanka soli z piaskiem co równa się wierceniu w kiślu. Nie ma jeszcze technologii żeby wydobywać w takich warunkach ropę a co dopiero mówić o czasie uruchomienia tych pól. I skoro te odkrycia nie mają wpływu na podaż nawet w średnim okresie to jak ma to wpływać na cenę.

  Autor ulega manii spekulacji mimo, że ta „spekulacja” trwa już dobre 4 lata… to wystarczająco dużo żeby uruchomić wolne moce produkcyjne i zalać rynek ropą. I ceny by wróciły do wieloletniego poziomu.. nie zauważa tego a powinien.

  Poza tym artykuł ok i widać że powoli się przebija zdrowsze spojrzenie

 4. arek napisał(a):
  12 czerwca 2008 o godz. 23:07

  A jak to wprowadza to jest szansa wg ciebie ze ropa potanieje? http://moto.onet.pl/1492512,2244,artykul.html

 5. Nie będę się tu juz rozpisywał bo na temat samochodów alternatywnych dyskusja jest w wątku
  http://forum.oilpeak.pl/about1033.html
  o wiele bardzie sensu mają samochody akumulatorowe niż na wodór, który trzeba przecież najpierw wyprodukować

  http://teslafounders.files.wordpress.com/2008/03/slide14.gif

  pierwsze samochody elektryczne które maja wejść bedą w 2010 roku ale w ograniczonych ilościach.. jest to niewątpliwie przyszłość ale jeszcze daleko nam do zamiany 800 000 000 sztuk aut na auta elektryczne. co nie zmienia faktu, że jestem entuzjastą takowych

 6. Anonim napisał(a):
  15 grudnia 2008 o godz. 20:16

  Adam, bardzo ciekawy blog.

  Jednak nie do konca podzielam entuzjazm zwiazany z elektrycznymi pojazdami. Wodor ma chyba wiecej sensu, np. Honda:

  http://uk.youtube.com/watch?v=s92j97qx-gs

 7. wodór to ślepa uliczka… jak bede miał troche czasu to powrzucam tutaj kilka linków.

 8. cyt” a nie modne” nie pisze się przypadkiem niemodne? czyli razem?

 9. macias napisał(a):
  5 stycznia 2009 o godz. 20:40

  Adamie, po przeczytaniu skasuj prosze.

  Jak tu u Ciebie zalozyc konto? Pytam, bo nie chce mi sie za kazdym razem wpisywac swojego nicku i maila.

 10. Karol napisał(a):
  13 stycznia 2009 o godz. 02:46

  Adam powinienes umiescic sekcje ‚dotacje’ z numerem swojego konta, studiuje ekonomie i pomogles mi w zrozumieniu wielu rzeczy, chetnie bym sie w jakis sposob odwdzieczyl 😉
  pozdrawiam 😉

 11. test napisał(a):
  13 stycznia 2009 o godz. 16:41

  tessst

 12. hubert napisał(a):
  15 stycznia 2009 o godz. 08:35

  jest pan rewelacyjny i niech to brzmi jak kadzenie
  ech
  mowie o wszystkich tematach

 13. Dobrze Pan pisze, ja tak mowilem od 1993 roku, jestem chemikiem organikiem, 8 raz na bezrobociu. Doktorat doprowadzony do 1/4. Usuniety z Instytutu za ‚niereformowalne poglady’. Nie dalem sie do dzis przekonac roznym hochsztaplerom i handlarzom, ze nic nie umiem. O czym swiadczy ich dzielo, 30 miliardow – kazdoroczny ujemny bilans tego kraju w handlu chemikaliami. To co robilem lub chcialem robic nigdy nie podobalo sie panom prezesom i innym dzialaczom. A to tel. do mnie:
  6-szesc-4-0-5-4-osiem-dwa-2

 14. Aviator napisał(a):
  6 października 2010 o godz. 08:49

  Niestety, próba poważenia aktualnej doktryny politycznej skazuje nas na alienację ze społeczeństwa. Ale z drugiej strony tylko dobrze doinformowane społeczeństwo potrafi się temu draństwu przeciwstawić. Tak więc róbmy swoje. Gratulacje dla autora tej strony za jakże trafną ocenę różnych aspektów naszej rzeczywistosci.

 15. Pinokio napisał(a):
  14 maja 2011 o godz. 16:31

  Adamie, czy mógłbyś zmienić skrypt blogrollu na bardziej standardowy? Przeglądanie wpisów zaczynam zawsze od twojego bloga a potem przeskakuję do Doxy, Trystero, Dwa grosze itd, ale przy Sipie trafienie na odnoścnik jest utrudnione gdy napis się przesuwa a to są tylko trzy literki 🙂 Ciut niefunkcjonalne 🙂

 16. Pinokio napisał(a):
  15 maja 2011 o godz. 08:43

  Dzieki wielkie :)))

 17. Krzysiek napisał(a):
  6 sierpnia 2012 o godz. 11:19

  Ciekawe zjawisko psychologiczne widać w tym wątku, „dlaczego RZĄD pozwolił mi na to?”. Może stanowić inspirację do jakiegoś wpisu 🙂
  http://ambergold.parabanki.info/viewtopic.php?f=4&t=82&start=10

  Bardzo ciekawy blog, czytam regularnie.

 18. Nie znalazłem innego kontaktu, więc piszę tu, do skasowania… http://dyrektorfinansowyroku.tvip.pl/df2011/02.php ku pokrzepieniu serc, złota polska dekada vol. 3 🙂

 19. No i co z tym?

Zostaw odpowiedź